در آزمون های جمع بندی کدام تکنیک ها را تمرین نماییم؟!

در آزمون های جمع بندی کدام تکنیک ها را تمرین نماییم؟!

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

در آزمون های جمع بندی کدام تکنیک ها را تمرین نماییم؟!

با سلام

در آزمون های جمع بندی حتما تکنیک های آزمون دادن را تمرین نمایید تا درکنکور با آمادگی کامل و اعتماد به نفس حاضر شوید.

یکی از مواردی که باید تمرین نمایید، مدیریت زمان است تا درکنکور با کمبود زمان مواجه نشوید و افسوس نخورید که سوالاتی را بلد بودید اما چون زمان خود را صرف سوالات دشوار نمودید، فرصت پاسخگویی به سوالات ساده را از دست دادید که دیگر افسوس بعد کنکور، هیچ ارزشی ندارد.

کنکوری های عزیز دقت نمایید در کنکور یک سوال آسان و یک سوال سخت هر دو یک امتیاز را دارند، پس زمان خود را در ابتدای امر صرف سوالات سخت نکنید.

کنکوری های گرامی دقت نمایید این اندیشه را که باید به تمام سوالات پاسخ دهید را از خود دور نمایید و اگربا چندین سوال سخت مواجه شدید که نمی توانید پاسخ دهید به خود استرس وارد نکنید و بدانید برای تمام داوطلبین این سوالات سخت است.

سه تکنیکی که باید در آزمون های جمع بندی به منظور مدیریت زمان تمرین نمایید تا در کنکور از این سه تکینیک به درستی استفاده نمایید : روش ضربدرومنها، زمان نقصانی و استراتژی بازگشت است.

تکنیک ضربدر ومنها:

 اینگونه است که سوالات ساده را در ابتدای امر پاسخ دهید، سوالاتی که بلد هستید اما می دانید محاسباتی و وقت گیر است، کنارش علامت ضربدر بگذارید و سوالاتی که دشوار هستند یا ابتکاری هستند را کنارش علامت منها بگذارید و از آن ها رد شوید تا بعد از خواندن کل سوالات دفترچه و پاسخ گویی به سوالات ساده، زمان خود را صرف سوالاتی که با علامت ضربدر و منها علامت گذاری کرده اید ، نمایید.

حال چه زمانی باید به سوالات ضربدرومنها پاسخ داد؟

 در اینجاست که از تکنیک زمان نقصانی استفاده می نمایید،  یعنی در هردرس زمانی برای خود ذخیره می کنید. درمجموع درس های عمومی ۱۵ دقیقه و درمجموع درس های اختصاصی نیم ساعت تا در انتها بعد ازپاسخ دادن به سوالات ساده تمام درس ها از این زمان ذخیره شده برای پاسخ گویی به سوالات با نشانه گذاری ضربدر و منها استفاده نمایید.

در زمان ذخیره شده کدام درس ها را در ابتدا پاسخ دهید؟

در اینجاست که از استراتژی بازگشت استفاده می نمایید یعنی خود باید اولویت بندی نمایید که زمان ذخیره شده را صرف کدام درس ها  نمایید.

موفق باشید.

 

 

آخرین مقالات

مشاهده همه
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید.
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- علی طوبایی رتبه ۶۹۷ خودتان را معرفی نمایید: علی طوبایی هستم رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ رشته...
ادمین 2 0
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ با سلام برای دانلود امتحان نهایی شهریورماه درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین کلیه رشته ها که در تاریخ ۱۲شهریور ماه ۹۸ برگزار شده است، روی کلمات زیر کلیک...
ادمین 2 0
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید.
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ خودتان را معرفی نمایید: ملیکا کزازی...
ادمین 2 0
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات پس از تایید مدیر نمایش داده خواهند شد.