رتبه های برتر چه ویژگی هایی دارند؟

رتبه های برتر چه ویژگی هایی دارند؟

رتبه های برتر چه ویژگی هایی دارند؟

در این مقاله سعی می کنیم با استفاده از تجربه ی ارتباط نزدیک با نسل های مختلف رتبه های یک و دو رقمی کنکور ایران از مجموعه ی شاگردان استاد مهرداد ماهر، ویژگی های مشترک آن ها را برشماریم.

یک: شروع به موقع

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که چه زمانی “بهترین موقع شروع مطالعه برای کنکور است؟” پاسخ این سوال: “اول ابتدایی” ست! شاید شما هم شوکه شده باشید، اما فراموش نکنید که نتیجه ی کنکور تنها وابسته به سال پایانی دوران تحصیلات شما نیست! رتبه های یک و دو رقمی کنکور، تجربه ی قدرتمند مطالعه ی ثمر بخش خود را مدیون مطالعه حرفه ای در سال های پایه هستند. بهترین زمان برای کاشتن یک درخت، بیست سال پیش بود! دومین فرصت خوب برای این کار، همین الآن است! پس سریعتر دست به کار شوید. استاد مهرداد ماهر عقیده دارند که در دنیای کنکور دیر یا زود شروع کردن، معنی ندارد، بلکه “شروع به موقع” ریسک های سال کنکور را کمتر میکند و به حرفه ای شدن سریع داوطلب ختم می شود.

دو: پیگیری خانواده ها

شاید باور نکنید، اما ارتباط خانواده های رتبه های برتر کنکور، با آموزشگاه به اندازه ی خود دانش آموزان، نزدیک و مستمر است. پیگیری وضعیت تحصیلی دانش آموزان، نهایتاً به هموار کردن مسیر پیشروی داوطلبین کنکور منتهی خواهد شد. استاد مهرداد ماهر معتقد هستند؛ آگاهی و به روز بودن خانواده ها در سال های تحصیلی دانش آموزان، به تقویت بنیه ی علمی و روحیه ی جنگندگی داوطلبین کنکور منجر خواهد شد.

سه: مطالعه ی پیوسته و حرفه ای

کنکوری حرفه ای می داند که روش مطالعه برای کنکور، مطالعه ی “مفهومی” ست و از “تست زدن” برای جا انداختن این مفاهیم استفاده میکند. مطالعه ی “پیوسته” در ساعت های بالا همراه با تعداد تست های روزانه ی زیاد که سخت کوشی رتبه های برتر را نشان می دهد، از ویژگی مشابه همه ی رتبه ی یک و دو رقمی کنکور ایران است.

چهار: نگاه حرفه ای نسبت به نتایج آزمون های آزمایشی

قبول این نکته که هر کنکوری در کنار روز های خوب، روزهای بدی هم دارد، تفاوت اصلی دانش آموزان متوسط و رتبه های برتر کنکور ایران را مشخص می کند. نتیجه ی هیچ آزمون آزمایشی به تنهایی موفقیت یا عدم کامیابی ما در کنکور سراسری را وعده نمی دهد. بلکه استاد ماهر، ضرورت شرکت در آزمون های آزمایشی را به این دلیل مطرح می کنند که دانش آموز فرصت داشته باشد تا نقاط ضعف در برنامه ریزی، مطالعه و تسلط خود را پیدا کرده و قبل از جلسه ی کنکور، به اصلاح آن ها اقدام کند.

پنج: کسب توانایی های ذهنی و مهارت های فردی لازم

تا به حال شنیده اید که فردی با وضعیت تحصیلی خوب، صرفاً به خاطر استرس یا کمبود زمان در جلسه ی آزمون سراسری، نتیجه ی بدتری نسبت به پیش بینی ها کسب کند؟ تفاوت رتبه های برتر کنکور، با رتبه های معمولی، در تسلط بالای آن ها بر خویشتن و داشتن مهارت های ذهنی و توانایی بالا در تطبیق پذیری با شرایط است.

 

فراموش نکنید که هیچکس “رتبه برتر” زاده نمی شود! رتبه ی خوب ساختنی است.  اگر در خودتان این پتانسیل را می بینید، برای بهبود وضعیت فعلی خودتان تلاش کنید و از راهنمایی های قدرتمند استاد مهرداد ماهر، در این راه بهره بگیرید.

 

 

آخرین مقالات

مشاهده همه
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید.
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- علی طوبایی رتبه ۶۹۷ خودتان را معرفی نمایید: علی طوبایی هستم رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ رشته...
ادمین 2 0
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ با سلام برای دانلود امتحان نهایی شهریورماه درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین کلیه رشته ها که در تاریخ ۱۲شهریور ماه ۹۸ برگزار شده است، روی کلمات زیر کلیک...
ادمین 2 0
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید.
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ خودتان را معرفی نمایید: ملیکا کزازی...
ادمین 2 0
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات پس از تایید مدیر نمایش داده خواهند شد.