چرا ثبت نام آموزشگاه های معمولی کنکور، در مهرماه رونق میگیرد؟

چرا ثبت نام آموزشگاه های معمولی کنکور، در مهرماه رونق میگیرد؟

چرا ثبت نام آموزشگاه های معمولی کنکور، در مهرماه رونق میگیرد؟

با نگاهی به وضعیت ثبتنام آموزشگاه های مختلف کنکور در سطح کشور، در این مقاله قصد داریم موضوع رونق ثبت نام کلاس های کنکور در مهرماه را بررسی نماییم.

۱ دیدگاه غلط دانش آموزان: “حالا کو تا کنکور؟”

این که دانش آموزی تابستان را فرصت استراحت بداند یا به هر دلیلی قصد دارد شروع حرفه ای برای مطالعه ی کنکور را تا شروع کلاس های پایه دوازدهم به تعویق بیندازد، نشان می دهد که هنوز درک درستی از کنکور سراسری ندارد. کنکور یک مسابقه ی دو سرعت واقعیست (و نه دو ماراتن) و حتی یک روز مطالعه می تواند در پیشی گرفتن شما از رقبایتان تاثیر گذار باشد. خصوصاً در کنکور نظام جدید، با توجه به روزهای تعطیل کمتر دانش آموزان در پایه دوازدهم، ضرورت شروع زودتر کلاس ها، بیشتر حس می شود.

۲ پشیمانی دانش آموزان از شرکت نکردن در کلاس های لازم.

در ابتدای تابستان دانش آموزان معمولی با دیدگاه فانتزی شروع به درس خواندن می کنند و چون گمان می کنند خودشان توانایی مطالعه ی خودخوان و یادگیری همه ی مباحث و تسلط کامل بر آن ها را دارند از شرکت در کلاس های ضروری، امتناع می کنند، بعد از مدتی، به این موضوع پی میبرند که واقعاً این توانایی را ندارند و بهتر است در کلاس مناسبی ثبت نام کنند.

۳ عدم توانایی آموزشگاه ضعیف در تشکیل به موقع کلاس های کنکور.

یک آموزشگاه خوشنام و “کارآمد” همیشه با استقبال پرشور دانش آموزان برای ثبتنام در کلاس ها روبرو می شود و از این رو، ظرفیت همه ی کلاس ها سریعاً تکمیل شده و مشکلی برای شروع زودهنگام کلاس ها وجود ندارد. در حالی که آموزشگاه های معمولی کنکور، همیشه منتظر هستند که دانش آموزانی که به علت تکمیل ظرفیت موفق نشدند در کلاس های آموزشگاه بهتر شرکت کنند، سرریز شده و به ناچار در کلاس های دبیر ضعیف تر ثبتنام کنند و همین موضوع باعث می شود کلاس های آن ها دیرتر شروع به کار کنند که شدیداً به ضرر کنکوری هاست.

۴ پشیمانی دانش آموزان از اشتباه در انتخاب دبیر.

دانش آموزی که صرفاً بر اساس وعده های دبیر یا تبلیغات آموزشگاه، بدون پرس و جو از رتبه های برتر سال های قبل یا بدون تحقیق، کلاسی را انتخاب می کند، به زودی بعد از گذشت چند جلسه از کلاس، با مشاهده ی عدم پیشرفت تحصیلی خود در درس مورد نظر متوجه اشتباه خود در انتخاب شتابزده ی کلاس، می شود و اگر فرصت خوبی باقی مانده باشد، از کلاس نامبرده شده انصراف داده و به ثبت نام در کلاس با سطح بالاتر اقدام می کند (هرچند که تعدادی از جلسات کلاس اصلی گذشته و امکان جبران آن وجود ندارد)

 

فراموش نکنید که قبل از انتخاب یک کلاس، حتماً با دانش آموزان سال های قبل که در این کلاس شرکت کردند، مشورت کنید. دانش آموزان بهترین قاضی هستند و معایب یا نقاط قوت هر کلاس کنکور را برای شما روشن خواهند کرد.

آخرین مقالات

مشاهده همه
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید.
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- علی طوبایی رتبه ۶۹۷ خودتان را معرفی نمایید: علی طوبایی هستم رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ رشته...
ادمین 2 0
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ با سلام برای دانلود امتحان نهایی شهریورماه درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین کلیه رشته ها که در تاریخ ۱۲شهریور ماه ۹۸ برگزار شده است، روی کلمات زیر کلیک...
ادمین 2 0
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید.
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ خودتان را معرفی نمایید: ملیکا کزازی...
ادمین 2 0
  1. نماد اعتماد

    خیلی خوبه
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات پس از تایید مدیر نمایش داده خواهند شد.