یک کلاس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک کلاس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک کلاس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

در این مقاله قصد داریم از نگاه رتبه های برتر کنکور سراسری ویژگی های یک کلاس کنکور موثر را برای شما معرفی کنیم. اما فراموش نکنید که در یک کلاس، همه چیز وابسته به استاد است و یک استاد حرفه ای، علاوه بر این که رزومه ی درخشانی دارد و خوشنام است، کارآمدی لازم برای آموزش به ما را هم داراست.

۱ برنامه ی تدریس مشخص دارد.

هماهنگ بودن با برنامه ی آزمون های آزمایشی مزیت بزرگ یک کلاس کنکوریست اما چیزی که بیشتر از آن اهمیت دارد، وجود یک برنامه ی منسجم برای تدریس همه ی مباحث از پایه تا دوازدهم برای همه ی فصل های کتاب درسی ست.

۲ سبک مشخصی در تدریس وجود داشته باشد.

با وجود این که منابع آموزشی متعددی در بازار وجود دارد، اما هنوز هم انتخاب اول رتبه های برتر، کلاس های آموزشگاه ها هستند. درسنامه های آموزشی کتاب های بازار کنکور، شباهت زیادی به یکدیگر دارند، اما استادی که در یک درس صاحب سبک خاصی از تدریس باشد، می تواند برای کسب درصدهای بالا به دانش آموزان خود بیشتر کمک کند.

۳ تست های زیادی در کلاس حل شود.

حل زیاد تست های کنکور یا تالیفی در کلاس درس توسط دبیر به دانش آموزان کمک میکند تا تمام تیپ های ممکن از هر مبحث را به روش استاد خود یاد بگیرد تا در جلسه ی کنکور، هیچ تستی برای ایشان غریبه نباشد. فراموش نکنید که برای جا افتادن درسنامه های تدریسی در کلاس، حل تست های فراوان از هر مبحث، الزامیست.

۴ جزوه ی حرفه ای و قدرتمند داشته باشد.

پل ارتباط کلاس کنکور با منزل، جزوه ی استاد شماست. دانش آموزی که می توانست با هشت ساعت زمان گذاشتن، به صورت خودخوان تا حد قابل قبولی یک مطلب را در منزل فرا بگیرد، با شرکت در کلاس می تواند در حدود یک ساعت، همان مطالب را این بار با تسلط بیشتری یاد بگیرد، اما شرط این تسلط، مراجعه به جزوه و تمرین کافی در منزل است. جزوه ی کم حجم اما مقوی، می تواند منبع مناسبی برای مرور و جمع بندی در ایام سردرگمی شما باشد همینطور تست های کار در منزل هر جزوه، اگر با چیدمان آموزشی و هماهنگ با تدریس استاد ذکر شده باشند، همیشه بهترین منبع برای تسلط بیشتر روی یک موضوع هستند.

۵ ارتباط کلاس با منزل حفظ شود.

این موضوع شدیداً وابسته به میزان جدیت و پیگیری استاد شماست. استاد حرفه ای می داند که چگونه می توان دانش آموز کم تجربه و بازیگوش را به تمرین بیشتر در منزل تشویق کرد. در حالی که شما احتمالاً فقط یک جلسه در هفته استاد خود را در کلاس ملاقات می کنید، شیوه ی کار استاد شما باید طوری باشد که در طی هفته هم مشتاق مطالعه و تمرین درس وی باشید.

۶ جو رقابتی مفید در کلاس وجود دارد.

کلاس های کنکوری آموزشگاه های معمولی، تعهدی در مورد نتیجه به دانش آموزان نمی دهند، در صورتی که در یک آموزشگاه حرفه ای، نتیجه ی دانش آموز بسیار اهمیت دارد (بیشتر از مدرسه) بنابرین استاد باید بداند که چگونه جو رقابتی خوبی در کلاس ایجاد کند تا دانش آموزان حاضر باشند سختی بیشتری را برای مطالعه، به جان بخرند.

 

آخرین مقالات

مشاهده همه
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید.
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- علی طوبایی رتبه ۶۹۷ خودتان را معرفی نمایید: علی طوبایی هستم رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ رشته...
ادمین 2 0
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ با سلام برای دانلود امتحان نهایی شهریورماه درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین کلیه رشته ها که در تاریخ ۱۲شهریور ماه ۹۸ برگزار شده است، روی کلمات زیر کلیک...
ادمین 2 0
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید.
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ خودتان را معرفی نمایید: ملیکا کزازی...
ادمین 2 0
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات پس از تایید مدیر نمایش داده خواهند شد.