ادله سازمان سنجش برای تغییر نکردن زمان کنکور

ادله سازمان سنجش برای تغییر نکردن زمان کنکور

سازمان سنجش اعلام کرد:

با توجه به بررسی های انجام شده در شورای سنجش و پذیرش دانشجو  با توجه به دلایلی زیر امکان تغییر کنکور ۹۸ نیست.

۱ـ آزمون سراسری دارای یک فرآیند طولانی مدت است:  بخش کوچکی از آن نرم‌افزاری و بخش اعظم آن عملیات فیزیکی است.

 به عنوان مثال بعد از آزمون در حدود ۲۰ روز طول می کشد تا پاسخنامه‌ها از کل کشور جمع آوری، تصحیح و نتایج اولیه اعلام گردد (در دهه اول مرداد) . پس از آن شروع انتخاب رشته است که ۲۰روز زمان نیاز دارد.

همچنین  ۲۰ تا ۲۵ روز زمان برای برگزاری و تصحیح اوراق آزمون عملی برخی از رشته‌های دانشگاهی از قبیل نقاشی، ارتباط تصویری، موسیقی و … لازم است.

با توجه به تمام این مراحل ، نتایج نهایی در پایان شهریور ماه اعلام می گردد .

هرگونه تغییر در زمان برگزاری، باعث تغییر در اعلام نتایج، شروع تحصیلی دانشجویان و مسائل و مشکلات غیرقابل جبران در مدیریت آموزشی ـ خدمات دانشجویی و … برای دانشگاه‌ها خواهد شد.

۲ـ تعویق زمان برگزاری کنکور باعث تغییر در سایر آزمون‌هایی که قرار است در تابستان برگزار شود از قبیل کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، آزمون فنی و حرفه‌ای و … می گردد.

۳ـ اکثر داوطلبان با توجه به زمانی که از یک سال قبل اعلام گردیده برنامه ریزی نموده اند،  تغییر آزمون باعث اعتراض‌ سایر داوطلبان می گردد.

۴ـ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور پیگیر جدی ارایه تسهیلات لازم برای داوطلبان آسیب‌دیده است که به محض حصول نتیجه به اطلاع داوطلبان عزیز خواهد رسید.

 

آخرین مقالات

مشاهده همه
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید.
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- علی طوبایی رتبه ۶۹۷ خودتان را معرفی نمایید: علی طوبایی هستم رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ رشته...
ادمین 2 0
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ با سلام برای دانلود امتحان نهایی شهریورماه درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین کلیه رشته ها که در تاریخ ۱۲شهریور ماه ۹۸ برگزار شده است، روی کلمات زیر کلیک...
ادمین 2 0
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید.
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ خودتان را معرفی نمایید: ملیکا کزازی...
ادمین 2 0