افزایش قابل توجه گرایش دهمی ها به علوم انسانی

افزایش قابل توجه گرایش دهمی ها به علوم انسانی

افزایش قابل توجه گرایش دهمی ها به علوم انسانی
مدیر کل امور مشاوره آموزش و پرورش گفت: امسال استقبال دانش آموزان پایه دهم برای ورود به رشته تجربی نسبت به گذشته کاهش داشته است.

مسعود شکوهی مدیر کل امور مشاوره وزارت آموزش و پرورش ، درباره روند اجرای طرح هدایت تحصیلی برای دانش آموزان پایه دهم تحصیلی اظهار کرد: برای اجرای این طرح از سال تحصیلی گذشته برنامه‌ریزی‌های اولیه و دوره‌های آموزشی توجیهی مشاوران در نظر گرفته شد و فرم‌های هدایت تحصیلی شماره ۶ و ۷ که مربوط به توصیه‌های مشاوره‌ای و عملکرد تحصیلی دانش آموزان است در دسترس قرار گرفت.

او ادامه داد: امسال حدود یک میلیون دانش آموز تحت پوشش طرح هدایت تحصیلی قرار می‌گیرند که بخش عمده‌ای از آن‌ها این فرآیند را به اتمام رسانده‌اند و تعدادی هم بعد از اعلام نتایج آزمون شهریور ماه هدایت تحصیلی را انجام می‌دهند.

مدیر کل امور مشاوره وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امسال هم مطابق دو سال گذشته ظرفیت مناطق و مدارس در فرآیند پذیرش تاثیر گذار بوده است، تصریح کرد: سعی بر این بود تا دانش آموزان در فرآیند توزیع بر اساس رتبه‌بندی که مبتنی بر عملکرد تحصیلی آن‌هاست ثبت نام شوند.

افزایش قابل توجه گرایش دانش آموزان به علوم انسانی

شکوهی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه کدام رشته‌ها امسال بیشترین پذیرش را داشته‌اند، گفت: با توجه به ارزیابی‌های انجام شده در کمیته اجرایی هدایت تحصیلی استقبال دانش آموزان پایه دهم از ورود به رشته تجربی نسبت به سال‌های قبل کاهش یافته است و در مقابل استقبال برای تحصیل در رشته علوم انسانی افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

او ادامه داد: البته برآورد نهایی درباره ورود دانش آموزان به رشته‌های تحصیلی مختلف هنوز به جمع بندی نرسیده است و آبان ماه می‌توان در این مورد اظهار نظر قطعی کرد.

مدیر کل امور مشاوره وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه خانواد‌ه‌ها در فرآیند هدایت تحصیلی توصیه‌های مشاوره‌ای و توانمندی‌های دانش آموزان را مورد توجه قرار دهند، تاکید کرد: توصیه‌های مشاوره‌ای برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است که این موضوع به بهبود انتخاب رشته دانش آموزان کمک می‌کند و خانواده‌ها فارغ از جو جامعه و واقع بینانه نسبت به این موضوع توجه داشته باشند.

شکوهی در پاسخ به پرسشی دیگر برای ضوابط تغییر رشته دانش آموزان گفت: دانش آموزان برای تغییر رشته از دهم به یازدهم و یازدهم به دوازدهم باید دروس غیر مشترک در رشته مورد نظر را امتحان داده و قبول شوند تا امکان تحصیل در آن رشته را داشته باشند بنابراین نیازی به شرکت در سایر دروس مشترک وجود ندارد.

پانا

اظهارات رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره علت کاهش استقبال کنکوری‌ها از انتخاب رشته را از طریق لینک زیر مطالعه نمایید:

اظهارات رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره علت کاهش استقبال کنکوری‌ها از انتخاب رشته

 

آخرین مقالات

مشاهده همه
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید.
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- علی طوبایی رتبه ۶۹۷ خودتان را معرفی نمایید: علی طوبایی هستم رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ رشته...
ادمین 2 0
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ با سلام برای دانلود امتحان نهایی شهریورماه درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین کلیه رشته ها که در تاریخ ۱۲شهریور ماه ۹۸ برگزار شده است، روی کلمات زیر کلیک...
ادمین 2 0
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید.
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ خودتان را معرفی نمایید: ملیکا کزازی...
ادمین 2 0