توزیع کتاب درسی پایه های هفتم ، هشتم و نهم در استان ها از ۳ شهریورماه

توزیع کتاب درسی پایه های هفتم ، هشتم و نهم در استان ها از ۳ شهریورماه

توزیع کتاب درسی پایه های هفتم ، هشتم و نهم در استان ها از ۳ شهریورماه

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان دوره متوسطه اول (پایه‌های هفتم، هشتم و نهم) در استان‌های تهران و البرز برای تهیه کتاب‌های درسی می‌توانند از ۱۰ شهریور به کتابفروشی‌های مجاز مراجعه کنند.
«احمدرضا امینی» اظهار داشت: توزیع کتاب های این پایه های تحصیلی در سایر استان ها نیز از سوم شهریورماه در کتابفروشی های مجاز سراسر کشور آغاز شده است.

وی در خصوص وضعیت توزیع کتاب های درسی دوره ابتدایی و متوسطه نظری، فنی و حرفه ای و کار دانش نیز بیان کرد: بخشی از کتاب‌ها به مناطق ارسال شده و بخشی دیگر در حال ارسال از انبار استان‌ها به مناطق است تا در نهایت براساس سفارش دانش آموزان در مدارس به آنها تحویل داده شود.

وی همچنین درخصوص تغییر محتوایی کتاب‌های درسی گفت: تغییر محتوایی در کتاب‌ها بسیار کم است، این تغییرات به موارد محدودی اصلاحات بیشتر در پایه‌های یازدهم و دوازدهم مختص بود.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش از افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی کتاب های درسی دانش آموزان خبرداد و گفت:

میانگین افزایش قیمت‌ کتاب‌های درسی ۱۵ درصد بوده که در دوره ابتدایی و متوسطه اول کمتر از ۱۰ درصد و در دوره متوسطه دوم کمتر از ۲۰ است.

قیمت کتاب های درسی در پایه اول ابتدایی ۱۶ هزار و ۱۰۰ تومان، پایه دوم ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان، پایه سوم ۲۲ هزار و ۱۰۰ تومان، پایه چهارم ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شد.

وی افزود: قیمت کتاب های درسی پایه پنجم نیز ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان و پایه ششم ۲۶  هزار و ۶۰۰ تومان مشخص شد.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: همچنین نرخ کتاب‌های درسی پایه هفتم ۴۵ هزار تومان، پایه هشتم ۳۷ هزار و ۴۰۰ تومان و پایه نهم ۳۹ هزار و ۶۰۰ تومان است.

امینی ادامه داد: قیمت کتاب‌های دوره متوسطه دوم در رشته علوم انسانی هم به ترتیب در مقاطع دهم، یازدهم و دوازدهم ۴۴ هزار و ۸۰۰ تومان، ۴۶ هزار و ۸۰۰ تومان و ۴۶ هزار ۹۰۰ تومان است.

وی همچنین گفت: قیمت کتاب‌های درسی در مقاطع دهم، یازدهم و دوازدهم رشته ریاضی وفیزیک ۴۹ هزار و ۱۰۰ تومان، ۵۴ هزار و ۱۰۰ تومان و ۴۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد.

وی یادآورشد: قیمت کتاب‌های دوره متوسطه دوم در رشته علوم تجربی به ترتیب در مقاطع دهم، یازدهم و دوازدهم ۴۶ هزار و پانصد تومان، ۵۱ هزار و هفتصد تومان و ۴۲ هزار ۶۰۰ تومان مشخص شد.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش درباره قیمت کتاب ‌های دوره متوسطه دوم در رشته معارف اسلامی هم یادآورشد: این کتاب‌ها در پایه دهم به قیمت ۵۰ هزار و ۱۰۰ تومان، در پایه یازدهم ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان و در پایه دوازدهم ۵۲ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش می رسد.

 

آخرین مقالات

مشاهده همه
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید.
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- علی طوبایی رتبه ۶۹۷ خودتان را معرفی نمایید: علی طوبایی هستم رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ رشته...
ادمین 2 0
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ با سلام برای دانلود امتحان نهایی شهریورماه درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین کلیه رشته ها که در تاریخ ۱۲شهریور ماه ۹۸ برگزار شده است، روی کلمات زیر کلیک...
ادمین 2 0
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید.
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ خودتان را معرفی نمایید: ملیکا کزازی...
ادمین 2 0