سیستم نرم افزاری سوالات کنکور را انتخاب می کند.

سیستم نرم افزاری سوالات کنکور را انتخاب می کند.

سیستم نرم افزاری سوالات کنکور را انتخاب می کند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه شصت و چهارمین همایش معاونان دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور که امروز یکشنبه در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد به انتقادات طرح بومی گزینی و اعتراضات داوطلبان نظام قدیم به سوالات کنکور ۹۸ اشاره کردند.

 

منصور غلامی در حاشیه شصت و چهارمین همایش معاونان دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور که امروز یکشنبه در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد،درباره اصلاح طرح بومی گزینی اظهار داشت: طرح بومی گزینی مزایایی دارد؛ طرح اولیه آن به این خاطر بود که دانشجویان در محل زندگی والدین حضور داشته باشند و سختی های مسافرت و موارد دیگر دوران دانشجویی را کم کنیم.

 

وی افزود: اما برخی معایب هم در این طرح وجود دارد؛ چرا که در انتخاب ظرفیت های بومی، تعداد بیشتری از دانشجویان داوطلب منطقه در دانشگاه های منطقه می مانند. کاهش مبادلات فرهنگی یکی دیگر از انتقادات وارد شده به این طرح است. دانشجویان در عین حال می توانند در شهرهای دیگر دوستان و فضای جدیدی را تجربه کنند.

وزیر علوم اظهار داشت: شاید اگر دانشجو به شهر دیگری برود بتواند از گروه آموزشی بهتری برای تحصیل استفاده کند و با طرح فعلی بومی گزینی این شانس از او گرفته می شود.

غلامی تاکید کرد: از دانشگاه ها و کسانی که بحث را مطرح کردند، خواستم مزایا و معایب فرایند بومی گزینی را ارائه دهند تا بر اساس آن طرحی آماده کنیم و برای اصلاح به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه دهیم.

سیستم نرم افزاری سوالات آزمون را انتخاب می کند

وی همچنین در مورد اعتراضات داوطلبان نظام قدیم به سوالات کنکور ۹۸ گفت: داوطلبان ورود به دانشگاه ها مطمئن شوند که نمرات آنها تعادل دارد و متناسب با تحصیلات آنها است.

سازمان سنجش آموزش کشور برای طراحی سوال، مخازن سوال دارد و در سال های متمادی سوال های مختلف از منابع نظام جدید و قدیم طراحی شده است.

غلامی خاطرنشان کرد: معمولاً انتخاب سوال برای هر آزمون به صورت تصادفی از این منابع سوال صورت می گیرد و اشخاص سوال را برای قرار گرفتن در دفترچه آزمون انتخاب نمی کنند، بلکه سیستم نرم افزاری این انتخاب را انجام می دهد و به صورت تصادفی، سوالات دروس مربوطه برای نظام قدیم و جدید در دفترچه سوالات در نظر گرفته می شود.

وزیر علوم تاکید کرد: اگر داوطلبان کنکور تک نظام هم باشند باز هم این سوالات برای همه آنها طراحی و استفاده می شود.

اینکه گروهی بگویند سوالات ما سخت تر از گروه دیگر بوده است، قابل اثبات نیست بلکه ادعا است.

وی گفت: زیر سوال بردن نتایج آزمون به این بزرگی غیر از اینکه تضعیف روحیه افراد را به دنبال دارد، شبهه در ذهن جوانان و احساس بی عدالتی ایجاد می کند.

به گفته غلامی، دانشگاه ها بر اساس همین آزمون دانشجویان خود را انتخاب می کنند، سال تحصیلی شروع می شود و پذیرفته شدگان به کلاس های درس می روند.

 

فرزندان اعضای هیات علمی سهمیه کنکور ندارند

وی در مورد تسهیلات فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه ها گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه ای دارد که مقداری در اطراف آن بیش از آن چیزی که هست حرف زده می شود.

غلامی یادآور شد: این تسهیلات اجازه می دهد در مرحله اول دانشجویانی که فرزند اعضای هیات علمی هستند هر جا قبول شده اند، به دانشگاه های محل خدمت والدین بروند.

وی تاکید کرد: حتی برای بسیاری از دانشجویان غیرفرزند هیات علمی به خصوص دانشجویان دختر این کار را می کنیم. امسال هم این مصوبه هست و فرزندان اعضای هیات علمی هیچ سهمیه ای در کنکور ندارند.
به گفته وزیر علوم، تغییر رشته هم در صورتی انجام می شود که دانشجو به محل زندگی والدین منتقل شود و ضریبی برای آنها اعمال می کنند.

ایرنا

در کنکور ۹۸ تجربی از هر مبحث دروس اختصاصی چند سوال آمده است؟ برای مشاهده پاسخ سوال ذکر شده، به لینک زیر مراجعه نمایید:

در کنکور ۹۸ تجربی از هر مبحث چند سوال آمده است؟

آخرین مقالات

مشاهده همه
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید.
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- علی طوبایی رتبه ۶۹۷ خودتان را معرفی نمایید: علی طوبایی هستم رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ رشته...
ادمین 2 0
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ با سلام برای دانلود امتحان نهایی شهریورماه درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین کلیه رشته ها که در تاریخ ۱۲شهریور ماه ۹۸ برگزار شده است، روی کلمات زیر کلیک...
ادمین 2 0
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید.
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ خودتان را معرفی نمایید: ملیکا کزازی...
ادمین 2 0