هم‌ترازی بین داوطلبان نظام قدیم و جدید بر اساس شاخص ها انجام شده است.

هم‌ترازی بین داوطلبان نظام قدیم و جدید بر اساس شاخص ها انجام شده است.

هم‌ترازی بین داوطلبان نظام قدیم و جدید بر اساس شاخص ها انجام شده است.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت که اقدام سازمان سنجش در تهیه سوالات مشترک نظام جدید و نظام قدیم در کنکور ۹۸ کاری علمی و منطقی بوده که با هم‌ترازی صورت گرفته حتی تراز داوطلبان نظام قدیم هم افزایش پیدا کرد.

میرحمایت میرزاده در واکنش به اعتراضات برخی از داوطلبان نظام قدیم کنکور ۹۸ به سوالات مشترک با نظام جدید در کنکور امسال، اظهار کرد: با توجه به نامه‌ها و پیامک‌های رسیده به نمایندگان، کمیسیون آموزش جلسه‌ای را با حضور رییس سازمان سنجش برای بررسی دلیل طراحی سوالات مشترک نظام قدیم و جدید برگزار کرد. توضیحات آنها این بود که این کار علمی بوده و هم‌ترازی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: آقای خدایی با دلایل، آمار، ارقام و به تفکیک رشته‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها توضیحاتی را ارائه داد و تاکید بر این بود که هم‌ترازی صورت گرفته است، کاری که براساس شاخص‌ها و اصول علمی انجام شده. توضیحات آنقدر دقیق بود که در کمیسیون‌ معترضی نداشت.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان گفت که غیر از هم‌ترازی و تهیه سوالات مشترک راه دیگری برای داوطلبان نظام قدیم وجود نداشت البته که بیشتر اعتراضات مربوط به رشته‌های تجربی بود که باید برای آن فکر دیگری شود ولی در نهایت کار صورت گرفته غیرعلمی، غیرمنطقی و غیرقانونی نبوده و بعید است که نتایج تغییر کند.

کنکور ۹۸ با سوالات مشترک بین داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید برگزار شد که این موضوع اعتراضاتی را بین داوطلبان نظام قدیم به وجود آورده است.

ایسنا

امسال استقبال دانش آموزان پایه دهم برای ورود به رشته تجربی نسبت به گذشته کاهش داشته است، برای مشاهده خبر کامل به لینک زیر مراجعه نمایید:

افزایش قابل توجه گرایش دهمی ها به علوم انسانی

آخرین مقالات

مشاهده همه
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید.
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- علی طوبایی رتبه ۶۹۷ خودتان را معرفی نمایید: علی طوبایی هستم رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ رشته...
ادمین 2 0
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ با سلام برای دانلود امتحان نهایی شهریورماه درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین کلیه رشته ها که در تاریخ ۱۲شهریور ماه ۹۸ برگزار شده است، روی کلمات زیر کلیک...
ادمین 2 0
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید.
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ خودتان را معرفی نمایید: ملیکا کزازی...
ادمین 2 0