کارنامه اولیه کنکور ۹۸، دهه دوم مردادماه منتشر می‌شود

کارنامه اولیه کنکور ۹۸، دهه دوم مردادماه منتشر می‌شود

کارنامه اولیه کنکور ۹۸، دهه دوم مردادماه منتشر می‌شود.

به گفته حسین توکلی ، تعداد داوطلبان شرکت کننده در کنکور سال ۹۸ نسبت به سال گذشته، ۶۴ هزار و ۷۹۷ نفر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: برای رشته‌های تحصیلی با آزمون کنکور سراسری سال ۹۸ تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام کرده‌اند. از این تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۴۱ نفر در گروه ریاضی و فنی، ۶۳۷ هزار و ۲۴۶ نفر در گروه علوم تجربی، ۲۸۲ هزار و ۳۰۶ نفر در گروه علوم انسانی، ۲۵ هزار و ۱۳۵ نفر در گروه هنر و ۱۰ هزار و ۸۷ نفر در گروه زبان‌های خارجی ثبت نام کردند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: ۶۴۸ هزار و ۸۴۵ نفر از داوطلبان زن (۵۷.۹۸ درصد) و ۴۷۰ هزار و ۱۷۰ نفر مرد (۴۲.۰۲ درصد) هستند.

از تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ، ۵۷۷ هزار و ۲۵۵ نفر دارای دیپلم نظام آموزشی جدید ( ۵۱.۵۹ درصد) و ۵۴۱ هزار و ۷۶۰ نفر دارای دیپلم نظام آموزشی قدیم و مدرک پیش دانشگاهی(۴۸.۴۱ درصد) هستند.

همچنین ۷۸ هزار و ۵۸۵ داوطلب علاوه بر گروه اصلی خود گروه آزمایشی هنر و ۱۵۵ هزار و ۵۲۴ داوطلب علاوه بر گروه اصلی گروه آزمایشی زبان را برگزیده‌اند.
وی ادامه داد: با توجه به تعداد داوطلب واقعی و نیز علاقمندان به گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی در مجموع، یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۳۲۴ کارت ورود به جلسه صادر شده است.

کارت شرکت در آزمون به همراه برگه راهنمای آزمون سراسری از ۹ تا ۱۲ تیرماه ۹۸ برای مشاهده و پرینت کارت بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

تمام داوطلبان لازم است نسبت به دریافت پرینت کارت و برگه راهنمای آزمون در مهلت مقرر اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش خاطرنشان کرد:  بر اساس برنامه زمان بندی شده آزمون داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه ۱۳ تیر ماه، آزمون داوطلبان گروه هنر در بعدازظهر پنجشنبه ۱۳ تیر، آزمون داوطلبان گروه علوم تجربی صبح جمعه ۱۴ تیر و آزمون داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی بعدازظهر جمعه ۱۴ تیر ۹۸ در ۳۸۱ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۵۱۸ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد:  با توجه به وجود دو نوع نظام آموزشی متوسط، سوالات کنکور بر اساس نوع نظام آموزشی طراحی شده است.

 در کنکور سال ۹۸ برای دیپلم نظام آموزشی جدید  یک نوع سوال و برای نظام آموزشی قدیم یک نوع سوال دیگر طراحی شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: پس از برگزاری آزمون و تصحیح برگه‌ها، کارنامه اولیه دهه دوم مردادماه ۹۸ منتشر می‌شود. 

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند با در نظر گرفتن ظرفیت دانشگاه‌ها در مهلت اعلام شده نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
و همچنین نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۸ در نیمه دوم شهریورماه ۹۸ منتشر می‌شود.

 

اطلاعیه مهم سازمان سنجش کشور در خصوص دریافت کارت ورودبه جلسه کنکور ۹۸  را از طریق لینک زیر مشاهده نمایید:

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص دریافت کارت و تاریخ برگزاری آزمون

آخرین مقالات

مشاهده همه
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید.
علی طوبایی رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ مدرسان ماهر : برای مطالعه کنکور هر چه زودتر شروع کنید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- علی طوبایی رتبه ۶۹۷ خودتان را معرفی نمایید: علی طوبایی هستم رتبه ۶۹۷ سال ۹۸ رشته...
ادمین 2 0
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ
دانلود امتحان نهایی شهریور ۹۸ درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین رشته ها به همراه پاسخ با سلام برای دانلود امتحان نهایی شهریورماه درس زبان خارجی (۳) دوازدهم مشترک بین کلیه رشته ها که در تاریخ ۱۲شهریور ماه ۹۸ برگزار شده است، روی کلمات زیر کلیک...
ادمین 2 0
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید.
ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ سال ۹۸ مدرسان ماهر : حتی اگر هیچ کس شما را باور نداشت، خودتان، خودتان را باور داشته باشید. مصاحبه با رتبه های برتر مدرسان فاخر- ملیکا کزازی رتبه ۷۶۰ خودتان را معرفی نمایید: ملیکا کزازی...
ادمین 2 0